Medycyna klasyczna kiedy wykluczy wszystkie medyczne czynniki, które mogą powodować niepłodność zaleca pacjentom zadbanie o kondycje psychiczną i unikanie stresu.

To co przeżywają takie pary, trudno to sobie nawet wyobrazić. Stres wpływa na destabilizacje całego organizmu. Pragnienie dziecka  staje się silne, narasta presja wewnętrzna i zewnętrzna ( rodziny, znajomych). Nadzieja miesza się z rozczarowaniami po kolejnych nieudanych próbach. To doprowadza mechanizmy psychiczne do destabilizacji i osłabnięcia.  Pojawiają się huśtawki emocjonalne, widok kobiet w ciąży i małych dzieci w wózkach wywołuje smutek, żal, obwinianie się, nierzadko dochodzi także do konfliktu w związkach. Pary najczęściej skrywają to co przeżywają przed sobą i otoczeniem, a to pochłania dużo własnej energii.

Jak już udowodniono, nie sprzyja to poczęciu dziecka. Trzeba się ułożyć na nowo i przygotować nie tylko ciało, ale i uporządkować emocje, odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię.

 

HIPNOTERAPIA W TRUDNOŚCIACH Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ

 

W hipnozie przyjrzysz się swoim procesom psychicznym, dotrzesz do informacji przyczyn obecnych problemów, ich celu i sensu.

Podczas sesji masz okazje pracować ze skłóconymi elementami , które stworzyły konflikt. Pracując  w ten sposób uzdrawiasz siebie na głębszych poziomach, odzyskujesz spokój i coraz większą harmonię

 

Zapraszam na sesje hipnozy i zgłębiania wiedzy o sobie – Jolanta Drobek, hipnoterapeuta