Słowo ,,hipnoza” pochodzi od starożytnego słowa ,,Hypnos”, które oznacza ,,sen”. Trans hipnotyczny charakteryzuje się przejściowo zmienioną świadomością w stanie czuwania umysłu świadomego. Ta tymczasowo zmieniona świadomość występuje u dzieci codziennie, znacznie częściej niż u dorosłych. Dzieci łatwo i szybko wchodzą w hipnozę. Można powiedzieć, że zabawa jest formą hipnozy dzięki skoncentrowaniu uwagi, sile fantazji, dysocjacji i możliwości ,,zatracenia” siebie w danej chwili.

Hipnoterapia oznacza współpracę i współdziałanie. Hipnoterapeuta pracuje razem z dzieckiem i uczy je w jaki sposób może przyczynić się do rozwiązania swoich własnych problemów. Dziecko powinno być zawsze zaangażowane w ten proces i mieć jak najwyższą motywację. Bez aktywnego udział dziecka nie uda się osiągnąć żadnych rezultatów. Aby zaistniała owocna współpraca dziecko musi pragnąć zmiany dla siebie. Jest to główny czynnik, ponieważ hipnoterapia nie jest manipulacją. Hipnoterapeuta dostosowuje się do potrzeb dziecka. Podczas sesji dziecko pozostaje szefem swojego ciała i myśli, hipnoterapeuta tylko prowadzi je we właściwym kierunku.

Hipnozą z dziećmi pracuje od kilku lat. Uczyłam się hipnoterapii dzieci od dr Anny Trzcienieckiej – Green. W roku 2019 uzyskałam także certyfikat hipnoterapeuty dziecięcego OMNI metodą Hypno Kids ucząc się od Barbary Scholl (Hypno Kids posiada międzynarodowy certyfikat ISO 9001).

Obszary zastosowania hipnoterapii u dzieci:  nieśmiałość, wewnętrzny niepokój, jąkanie się, wycofywanie od ludzi, moczenie nocne, umiejętności społeczne, tiki nerwowe, gryzienie lub drapanie się, alergie, trudności w relacjach, przezwyciężenie traumy, zgrzytanie zębami, niska samoocena, nadpobudliwość, strach, fobie, koszmary senne, zaburzenia zachowania, obgryzanie paznokci, bóle głowy, migreny, zarządzanie bólem, astma, stres, zaburzenia snu. Także obszar problemowy szkolny: motywacja do odrabiania prac domowych, pewność siebie podczas odpowiadania przed całą klasą, więcej frajdy ze szkoły, znęcanie w szkole, poprawa pamięci, poprawa koncentracji, odporność na presję rówieśników, trudności dotyczące przyjaźni, niepokój związany z klasówkami, Niepokój związany z chodzeniem do szkoły, fobia szkolna, zmniejszenie rozpraszania w klasie.

Przyjmuje na sesje dzieci od 6 roku życia. Ilość sesji – Od 2 sesji do kilku sesji.

Przed sesją wysyłam rodzicom kwestionariusz do wypełnienia, który proszę o odesłanie wypełnionego 3 dni przed sesją. Rodzice lub opiekun prawny musi podpisać zgodę na hipnoterapię. Bardzo ważne jest aby oboje rodzice wyrazili zgodę na sesje hipnoterapii. Jeśli w praktyce wsparcie jest jednostronne skuteczność hipnozy może być osłabiona po powrocie dziecka do domu. Dziecko musi czuć, że w jego staraniach jest wspierane przez obojga rodziców.

Celem rezerwacji wizyty na sesje hipnozy najlepiej proszę przejść na stronę KONTAKT i wysłać do mnie maila. Odpowiem najpóźniej w ciągu 3 dni.